piątek, 1 maja 2009

Kiedy zapanuje ponadnarodowa światowa demokracja?

- Możemy zbudować ponadnarodową demokrację na świecie - mówił przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso podczas śniadania służbowego poprzedzającego drugą sesję plenarną kongresu Europejskiej Partii Ludowej w Warszawie.

- My, jako silna i zjednoczona Europa, możemy wesprzeć inne kraje na całym świecie. Możemy przekazać im naszą wolność, lojalność, pokój i sprawiedliwość.

Barroso wyjaśnił, że ma na myśli bardzo różne i dalekie kraje. Wymienił m.in. Chiny, Indie i Brazylię.

- Możemy zbudować ponadnarodową demokrację na świecie. Możemy stworzyć ponadnarodowe normy, zasady i instytucje - powiedział przewodniczący.

Barroso mówił też o odpowiedzialności, jaka spoczywa na Unii Europejskiej w walce z globalnymi problemami jak kryzys ekonomiczny czy zmiany klimatyczne.

Podobnie wypowiedziała się podczas śniadania unijna komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów Viviane Reding. - Stary kontynent przewodzi obecnie na świecie. Dlatego Europa powinna przewodzić także w sprawach kryzysu czy zmian klimatycznych.

Reding dodała jednak, że globalne ukierunkowanie się Unii powinno następować przy równoczesnej ochronie tego, co właściwe tylko Europie i jej poszczególnym narodom. Jak powiedziała, ważne jest, zarówno to, by się dzielić ze światem, jak i to, by chronić swój własny charakter.

źródło: wp.pl

Nie będę opisywał swojej złości po przeczytaniu tego artykułu ani rodzącej się we mnie wiary w teorie spiskowe (niekoniecznie te o ufo;] ). W odpowiedzi umieszczam kilka nagrań wideo.
Co do pytania zamieszczonego w tytule: OBY NIGDY!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Byle z głową!